برگزاری جشن عید غدیر خم با حضور مدیر عامل و کارکنان شرکت  پارس الکتریک

مراسم جشن عید غدیرخم با محوریت ولایت از دیدگاه قرآن و سیره معصومین با حضور مدیرعامل و کارکنان شرکت پارس الکتریک در مسجد حضرت امام رضا (ع)، برگزارشد.

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت پارس – در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین شیخ محسن تاج لنگرودی،استاد حوزه و دانشگاه ضمن تبریک اعیاد گذشته و عید غدیرخم به میهمانان این مراسم و تشریح جایگاه عقل و اراده در دین اسلام،اظهارکرد: در سوره فرقان- آیه ۲۳  نازل شده است وَقَدِمْنَآ إِلَى‏ مَا عَمِلُواْ مِنْ عَمَلٍ فَجَعَلْنَهُ هَبَآءً مَّنثُوراً – ما به سراغ هر عملى که (به عنوان خیرات) انجام داده‏ اند مى ‏رویم و آن را غبارى پراکنده مى‏ سازیم. «هباء» خاک نرم را گویند و «منثور» یعنى پخش شده. قرآن کریم در جاى دیگر عمل کفّار را به خاکسترى تشبیه کرده است که باد تندى آن را پراکنده سازد. «مَثلُ الّذین کفروا بربّهم اعمالهم کرِمادٍ اشتدّت به الرّیحُ فى یوم عاصِف لا یَقدرون ممّا کَسَبوا على شیى‏ء» و در آیه‏اى دیگر، کار کفّار به سراب تشبیه شده است، که انسان تشنه آن را آب مى‏ پندارد. در روایات، مصداق کسانى که اعمالشان پوچ مى‏ شود، افرادى معرّفى شده ‏اند که اهل نماز و روزه‏ اند، ولى از لقمه‏ حرام پرهیز ندارند و یا نسبت به علىّ‏بن ‏ابى‏طالب (ع) و شیعیان او کینه و بغض دارند.

وی با تأکید بر اهمیت تأمل و تدبر در واقعه عظیم غدیر، عنوان داشت: در روایتی از پیامبر(ص) درباره امام علی(ع) آمده است که خداوند تبارک و تعالی برای برادرم علی(ع) فضایلی قرار داده است که به خاطر کثرت آن، قابل شمارش نیست؛ پس هرکس یک فضیلت از فضایل او را ذکر کند در حالی که به آن اقرار و اعتقاد داشته باشد، خداوند گناهان گذشته و آینده او را می بخشد؛ و هرکس یک فضیلت از فضایل او را بنویسد، ملائکه تا مادامی که، آن نوشته باقی باشد برای او استغفار می‌کنند و هرکس یک فضیلت از فضایل او را بشنود، خداوند گناهانی که با گوشش شنیده را می‌بخشد و هرکس نگاه کند به کتابی که فضایل حضرت علی(ع) در آن نوشته شده است، خداوند تمام گناهانی را که با چشم انجام داده است را می‌آمرزد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به جایگاه والای امام علی(ع) در پیشگاه خداوند، گفت: می‌توان از این روایت چنین فهمید، که امیرالمؤمنین(ع) به عنوان قرآن ناطق، همان خواص قرآن نازل را دارد که قرآن کریم است؛ لذا افتخار همه ما این است که پیرو چنین حقیقت بزرگ اسلامیت هستیم و او را به عنوان امام و مقتدای خویش می‌شناسیم.

حجت الاسلام شیخ محسن تاج لنگرودی در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به اهمیت نکوداشت عید سعید غدیر خم گفت: رسانه های دیداری و شنیداری تاثیرگذاری عمیقی بر جوانان و نوجوانان جامعه دارند و بایستی از این موضوع در جهت هدایت و راهنمایی این قشر عظیم،استفاده شود.

در پایان این مراسم ،مدیحه سرایی در وصف حضرت امیرالمومنین علی (ع)،توسط مداح اهل بیت مهدی نبی الهی صورت گرفت و مراسم با برپایی نماز جماعت و آیین تقدیر از سادات شرکت و برپایی سفره احسان به نیت این ایام مبارک به اتمام رسید.

27 تیر 1401  ,  20:39
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه خبر http://parselectric.ir/718/

مطالب مرتبط