بازدید اعضاء محترم کمیسیونها و فراکمیسیونهای مجلس شورای اسلامی از غرفه محصولات پارس

بازدید اعضاء محترم کمیسیونها و فراکمیسیونهای  مجلس شورای اسلامی از غرفه محصولات پارس :

در این رابطه آقایان : شهباز حسن پور بیگلری نماینده سیرجان و بردسیر و رئیس فراکسیون اصناف مجلس , عزت ا.. یوسفیان ملاء نماینده آمل و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس , سید فرید موسوی نماینده تهران و عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس از محصولات پارس بازدید و بیاناتی به شرح زیر ایراد نمودند:

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بازدید از نمایشگاه لوازم خانگی بیان کردند که با مبارزه با قاچاق کالا، تولیدات داخلی نیز افزایش می‌یابد و علاوه بر این موضوع باید از تولیدکنندگان حمایت کافی به عمل آید.

شهباز حسن‌پور بیگلری ، ضمن قدردانی از مردم نجیب کشور به جهت استفاده از کالاهای ساخت داخل اظهار داشت: در شرایط پسابرجام باید توجه ما به نیروهای داخلی بیشتر باشد.

رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به شرایط پسابرجامی در ارتباط با سایر کشورها باید به دنبال وارد کردن فناوری‌های روز جهان باشیم و از واردات صرف اجتناب ورزیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استفاده از نیروهای متخصص و متعهد باید در دستورکار قرار گیرد و وجود جمعیت بالا در کشور نیز سبب می‌شود تا بازار خوبی را در کشور داشته باشیم و از آن استفاده کنیم.

حسن‌پور بیگلری گفت: باید تولید داخلی را از نظر کمی و کیفی گسترش دهیم و برخلاف روال گذشته که کالاهای بی‌کیفیت خارجی را وارد می‌کردیم امروز باید به دنبال صادرات در سطح منطقه‌ای و حتی بین المللی باشیم.

رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی متذکر شد: تولیدکنندگان داخلی ثابت کردند در زمان تحریم‌های ظالمانه نیز می‌توانند به خوبی فعالیت کنند.

عزت الله یوسفیان ملا در حاشیه بازدید اظهار داشت: لازم است که در یک فرصت کوتاه شکل و شمایل بهتری به تولید داخلی بدهیم. زمانی که ما شعار اقتصاد مقاومتی سر می‌دهیم در مقام عمل نیز باید به تقویت اینگونه صنایع و نمایشگاه‌ها توجه داشته باشیم.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: صرف شعار دادن بدون عمل سبب می‌شود داشته‌های فعلی را نیز از دست بدهیم و دنباله‌رو صنایع غربی شویم.

یوسفیان ملا گفت: مجلس شورای اسلامی قوانین لازم و رفع موانع تولید را در دستورکار قرار داده است و آنچه که باید این قوانین را اجرایی کند اراده دولت است. حمایت از تولیدکننده ها نیز باید در دستورکار بانک‌ها قرار گیرد.

سید فرید موسوی نیز با اشاره به نمایشگاه لوازم خانگی اظهار داشت: برای من بسیار جذاب بود که از غرفه‌هایی بازدید کنم که عاشقانه و با تمام وجود فعالیت می‌‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس و کمیسیون اقتصادی با درک شرایط اقتصادی در نظر دارند با اقدامات و مصوبات لازم فضای کسب و کار کشور را تسهیل کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شفاف سازی قوانین، تنقیح قوانین و حمایت قانونی باید در قبال تولیدکنندگان انجام شود، ادامه داد: تنقیح قوانین مالیاتی را در دستورکار قرار داده‌ایم و مواردی نیز که مشکلاتی را برای تولید به وجود آورده‌اند مانند قاچاق کالا، در صدد مبارزه با آن‌ها هستیم.

موسوی گفت: امیدواریم در سال جاری بتوانیم اقداماتی که در حوزه تنقیح قوانین انجام می‌دهیم مشکلات موجود در زمینه تولید را کاهش دهیم.